
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
Stock: 1539
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03418
Ext.Price$0.03418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03418 | $0.03418 |
| 10 | $0.03037 | $0.30370 |
| 50 | $0.02698 | $1.34900 |
| 100 | $0.02372 | $2.37200 |
| 500 | $0.02086 | $10.43000 |
| 1000 | $0.01924 | $19.24000 |
| 3000 | $0.01774 | $53.22000 |
